İptal ve İade İşlemleri

jojumon.com olarak Müşterilerimizin satın alma aşamasından, teslimat ve satış sonrasında yaşayabilecekleri hizmetlere kadar geçen tüm süreçlerdeki deneyimlerinin aynı ve yüksek kalitede olmasını hedefliyor, bu gayretle çalışıyoruz.

Bu anlayışla müşterilerimizle açık iletişim içerisinde bulunarak, iptal/iade koşullarımızı sitemizde yayınlıyoruz.

Sipariş İptali

Henüz kargolanmamış olan siparişlerinizden havale/eft ve kapıda ödeme yöntemiyle gerçekleştirilmiş olanları üye girişi yaptıktan sonra hesabım menüsü altındaki "sipariş geçmişim" menüsünden online olarak iptal edebilirsiniz. 

Kargolaması yapılmış ve/veya kredi kartı ile verilen siparişler için Müşteri Hizmetlerimizle iletişime geçilmelidir.

Müşteri Hizmetlerimize whatsapp mesaj yoluyla ulaşabilir ya da sitemizdeki "bize ulaşın" sayfasından form doldurarak sizi aramamızı talep edebilirsiniz. Uzman Müşteri Hizmetleri ekibimiz mesai saatleri içerisinde size yanıt dönecektir.

Ödeme İadesi

Gerçekleştirilen sipariş iptal ve iade işlemleri için yapılacak ödeme iadeleri; her haftanın Cuma günü yapılır. Tatil ve bayram günlerine denk gelen Cuma günlerindeki takip eden ilk iş gününde yapılacaktır. Ödemesi havale/eft ile yapılan siparişlerin ödeme iadeleri; yine havale/eft yolu ile kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemleri ise kredi kartına iade şeklinde yapılmaktadır.
Ödemesi kapıda ödeme ile yapılmış olan siparişlerin ödeme iadeleri; kapıda ödeme işlemi için Kargo firması tarafından alınan işlem masrafları düşüldükten sonra kalan meblağ üzerinden ve havale/eft yöntemiyle geri ödenecektir.

Kredi kartına iade işlemi tarafımızdan yapıldıktan sonra kredi kartı ekstrenize yansıma süresi 5 iş günüdür. Kapıda Ödeme yöntemiyle yapılan ödemelerin iadeleri ilgili meblağın Kargo firmasından teslim alınmasından sonraki ilk ödeme gününde işleme alınacaktır.

İade İşlemleri

jojumon.com'dan yapmış olduğunuz alışverişlerde; aldığınız ürünleri genel iade koşullarına uygun olması şartı ile tarafınıza gönderilen fatura ve iade nedeninizi açıklayan bir not ile birlikte 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

İade ürünü tarafımıza göndermeden önce sitemizdeki "iletişim formu"nu doldurarak mutlaka tarafımıza bilgi vermeniz ve size göndereceğimiz cevap sonrasında ürünü iade kargosunu çıkartmanız gerekmektedir. Sadece genel iade koşullarına uyan ürünler iade alınmaktadır.

İade işlemlerinde geri gönderilen ürünler için kargo bedeli Müşterilerimize aittir, iade nedeninin "kusurlu/arızalı ürün" olması halinde kargo ödemeleri tarafımızdan karşılanacaktır. İade kargolarınızı mutlaka Kavacık, Beykoz adresinde mukim OMAY Bilişim İnternet Hizmetleri firmamızın Yurtiçi Kargo ile olan anlaşması üzerinden çıkarmanız gerekmektedir. Aksi halde doğabilecek fazla kargo ücretlerinden firmamız sorumlu tutulamayacaktır.

Genel İade Koşulları

Ürünler tarafınıza teslim edildiği şekilde, orjinal ambalajı ile ve herhangi bir hasar verilmemiş şekilde iade edilmelidir.

Orjinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutusu üzerine koruyucu bir poşet vs geçirilmeden doğrudan koli bandı ile bantlanmış veya kutu üzerine yazı yazılmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, ithalatçı/üretici firmaya iade edilemez veya başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte iade sebebini içeren bir not göndermeniz gerekmektedir.

İade İşlemleri

Yukarıda belirtilen şartlara uyan iadenizi; "iletişim formu" doldurarak, ürünün orjinal ambalajının hasar görmesini önleyecek şekilde (örneğin; sağlam bir mukavva kutunun daha içine koyarak) tarafımıza göndermeniz sonrasında iadeniz bize ulaştığında iade tarafımızdan incelenir ve genel iade şartlarına uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ila 5 iş günü arasında değişmektedir. İade departmanı tarafından incelenen iadeniz için sizinle irtibat sağlanarak, tercihinize göre yeni ürün gönderimi, para iadesi veya hediye çeki oluşturulması işlemlerinden biri gerçekleştirilir.

Genel iade koşullarını sağlamayan ürünler iade alınmayacaktır.